Nová zpráva: Facebooku ukazuje, které země nejvíce cenzurují

Nová zpráva: Facebooku ukazuje, které země nejvíce cenzurují
Zdroj: pcworld.cz

Facebook vydal novou zprávu s názvem Global Goverment Requests Report, díky které máme šanci nahlédnout na počet požadavků na zpřístupnění osobních informací o uživatelích z jednotlivých zemí.

I když jde o již druhou takovou zprávu, kterou Facebook vydal, nyní je to vůbec poprvé, co americká společnost zveřejnila informace o tom, které země provádějí cenzuru informací na této největší sociální síti světa. Jako vůbec největší cenzor se ukázala Indie, která svým více než sto milionům uživatelům Facebooku v uplynulém roce zcenzurovala 4765 „informací“. Podle Facebooku je v zemi cenzurován především obsah, který se týká kritiky náboženství. Na druhém místě se umístilo Turecko a jako třetí následoval Pakistán. Dále jsou na seznamu i evropské země – například Francie či Německo, přičemž obě země nechaly pro své uživatele zakázat více než 80 informací.

Facebook dodal, že omezuje přístup k obsahu pouze v zemi, která o to žádá a nic ze svého portálu „zcela neodstraní“, pokud to neporušuje podmínky jeho užívání. Co se týká žádostí o zveřejnění dat o uživatelích, žebříčku kralují USA s 12 598 požadavky týkajícími se 12 598 účtů. Druhá se umístila Indie s 3598 požadavky o 4711 uživatelích. Vládní agentury ve Spojených státech požadované informace od Facebooku obdržely v 81 % případů, zatímco Indové pouze v 53,56 %. Facebook požadavkům nevyhoví v případech, kdy jsou neurčité.

Celý příspěvek byl zkopírován ze serveru www.pcworld.cz za účelem rozšířit zprávu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*